• allah

  2422.
  Arap mitolojisinde bir Tanrı. Güçleri OP (bkz: over powered) ama kendisine inanmayanlara hakaret etmesi bu güçlere yakışmamış. Onun dışında cehennemi baya acımasız, insanları inanma diye durtukleyen iblis daha masum kalıyor yanında. Başka yaptığı bir şey yok çünkü kitaba göre, iblisin en büyük kötülüğü secde etme demesi. (Evet şeytana uydum bahanesi islama uymuyor.)
  2 -1 ... beklenmedik depar
 • earthlings

  23.
  Food kisminda insanoğlunun enerjisini ve teknolojsini böyle önemli bir konudan sakındığını ve ihmal ettiğini gösteren belgesel.

  Veganlık için hazırlanmış da olsa ben daha çok işin insan-et ilişkisine bakıyorum. Biyolojik olarak ne kadar etcilize yani. Belgeselde ise o kadar kötü görüntüler var ki tam gaza gelip vejeteryan olmalık. Duygusal bakan biriyseniz olma ihtimaliniz yüksek. Turkiyeden görüntüler de var. Etkileyici.
  1 ... beklenmedik depar
 • türk olmak mı üstünlüktür müslüman olmak mı

  96.
  insan olmak bile üstünlük değilken neyin tartışması yapılıyor anlamadım, boş boş baktım entrylere.
  ... beklenmedik depar
 • hoşlanmak ile sevmek arasındaki fark

  38.
  Cinsel ilişkiyi kabul edeceğimiz herkesten hoşlanıyor sayılırız. Sevmek daha özel bir şeytir fark bu.
  ... beklenmedik depar
 • escort kadın

  1.
  Yasaklanmaması gereken önemli bir meslek. Tarih boyunca çok önemli kalmıştır.
  3 ... beklenmedik depar
 • şeriatı destekleme nedenleri

  97.
  Müslümanım. Şeklinde bitebilir. Çok normaldir, Allah'ın kanununudur şeriat. Ben dinsizim ama şeriat isteyen muslumanin neyine laf edeyim?
  4 ... beklenmedik depar
 • köpek saldırınca yapılması gerekenler

  348.
  Geçen hafta benzer bir şey yaşadım. Normal yolumda yürüyordum, Baya büyük siyah bi köpek hemen arka çaprazımda havlamaya başladı. Kafamı çevirip hafifçe baktım, biraz hızlandım, ben hizlaninca o da hızlandı. Sonra yavaşladım o da yavaşladı.

  Saniyede kaç tane düşünce geçiyor o adrenalinle. 1 saniye 5 farklı fikri değerlendirip uyguladım. Ele geldiklerini duymuştum daha önce. Hemen elleri cebe sokup kısık sesle şşt dedim bırakip gitti sonra.
  1 ... beklenmedik depar
 • uyurken ve sevişirken öksürmemek

  1.
  Hastayım, iki gundur öksürüyorum. Ama uyurken ve sevişirken vücut öksürme ihtiyacı duymuyor. Lan madem öksürmeden de olabiliyor ne diye öksürüyorum o zaman?
  -2 ... beklenmedik depar
 • entel dilenci projesi

  1.
  Hani şimdi bizim dilenciler hep "Allah ne muradın varsa versin, allahallah" diyerek muhafazakar kesime oynuyor ya, ki Türkiye'de mantıklı görünen budur, aklıma öyle bir fikir geldi ki dilenciyle anlaşmayı başarırsan komisyon ile para bile kazanabilirsin.

  Şimdi bu izmir leman kültür gibi hipsterların takıldığı bir yere bir adet dilenci koyuyoruz. Peçeteciler hep takılıyor orlarda zaten ama bu onların arasında farkını hemen gösterecek çünkü elinde kapitalizm göndermeli bir ileti tutuyor olacak. Başka felsefi şeyler de kabul.
  Mesela:
  "size ego satıyorum. Her fiyata bulunur."

  "Hegemonyanızı kabul ediyorum ve paraya ihtiyacım var."

  Daha iyi şeyler bulunur tabi ama şimdilik bunları salladım. Tatlı su solcuları ve part time hümanistler sayesinde klasik yöntemlerden daha çok para getireceğini iddia ediyorum. Bi de sakallı, gözlüklü, capli bi amcaysa bu dilenci daha ne olsun.
  1 ... beklenmedik depar
 • kürt vs türk

  21.
  ikisinin de annesinin adı Martha'ysa tatlıya bağlanacak versus.
  1 ... beklenmedik depar
 • hem hdp hem akpliler tarafından gömülen insan

  1.
  Daha çok gazetecilerden gelen örnekler ile fark ettiğim durum. Hem akpliler hem de hdpliler hakkında komplo teorileri hazırlıyor, her söylediğine nasıl çarpıtırım diye bakıyorsa muhtemelen objektif bir insandır.
  ... beklenmedik depar
 • ateist vs deist

  23.
  Agnostiğin alacağı versus.
  ... beklenmedik depar
 • mükemmel boşluk

  6.
  Sözleri serdar ortaç basitliğinde olmayan albümdür. Sadece o kadar politik şarkıdan sonra redd fanını şoka uğratmış olabilir konsept yüzünden. Ben az dinlerim redd ama bu albümde dinleyecek çok şarkı çıkardım kendime.

  Edebi olarak güzel betimlemeler var. Mesela serdar ortaç "ağlamak" diyecekse doğan duru "boğulurum göz kapaklarımda yağarken uzaklara" diyor.

  Bunlar dışında sextronot şarkısının konseptini beğendim. Fantastik/bilimkurgu bi şarkı olmuş. Sözleri insan ile uzaylı arasında güzel bir hikaye anlatıyor.
  2 ... beklenmedik depar
 • çocuğuna yarış atı muamelesi yapan anne baba

  1.
  Sistemin kölesi olmuş, tek taraflı bakan anne babadır. Türkiye'de gençken çok ders çalışan, büyüyünce de çok para kazanana değer vardır çünkü. Gider Nobel alırsın 1 hafta hatırlarlar, ali ağaoğlu olup "fakirler karanfil atıyor ben gül attım." dersin herkes tanır. Sen istediğin kadar sanat dehası, bilim aşığı ol. Ne kadar az riskle para kazanıyorsun ondan haber ver.
  ... beklenmedik depar
 • bedir savaşinin aslinda mahalle kavgasi olmasi

  8.
  Altındaki Entrylerle komik bir sosyolojik tespit içeren başlık. (bkz: straw man fallacy) türkçesiyle korkuluk safsatası gözlemledim.

  Biri çıkmış bok atmak demiş, diğeri çok kişi mi ölsün, başka biri muslumanlar çok kişi öldürse katil dersiniz... Yahu adamın yazdığı şeyde bu alt metinlerden hangisi var? Az kişi ölduğu için mahalle kavgası benzetmesini bir müslüman da yapabilir gayet.
  1 -1 ... beklenmedik depar
 • iddaa nın türkiyedeki oran saçmalığı

  1.
  %50 yi 1.70 olarak belirlemesidir. Buna bağlı olarak tabii ki diğer oranlar da yurt dışına göre düşüktür. Normalde şans oyunlarında %50 ihtimal paranızı ikiye katlar. 1.70 ne olm?
  ... beklenmedik depar
 • kırmızı hap 2

  1.
  https://youtu.be/kGXn3H852O4

  Efe aydal'ın kırmızı hap serisinin ikinci bölümü. Uyuşturucu ve hayat üzerine Harika bir video olmuş, tüm gençlerimizin izlemesi gerek.

  Ayrıca facebookta efe Aydal videosu paylaşan akpli bir arkadaş göreceğimi tahmin etmezdim. 1.'yi izlemiş olsa bunu izler miydi onu bilmiyorum gerçi eheh.
  3 ... beklenmedik depar
 • dinlerin yalan olduğunun anlaşılacağı gün

  5.
  Bir gün değil bir yüzyıldır. Şu an içinde bulunuyoruz. internet sayesinde bilgiye ulaşmak artık çok kolay olduğu için içinde sorgulama isteği olan insanlar eninde sonunda kendini dinsiz olarak buluyor. Merak ettiğin şey bir tık uzağında çünkü.

  Gözümün önünde, tanıştığımda müslümanken, şu an dinsiz olan çok insan var. Birisi fizik hocam hatta.
  -3 ... beklenmedik depar
 • bilimsel olarak en mantıksız süper kahraman

  1.
  superman olabilir. başka bir gezegende, aynı insan görünümünde evrilmiş bir hayvan olması çok düşük ihtimal. üstüne gelip insan dişisinden hoşlanabilmesi ayrı tuhaf. verimli döl de veriyordur bu.

  hulk da olabilir. lakin şişince güçlenmesi değil güç kaybetmesi lazım. kimyada kütlenin korunumu diye bir kanun var.
  5 -1 ... beklenmedik depar
 • superman in kimligini gizlemesi

  4.
  gerçekten bunun mantığını bilen biri açıklasın. hani çok eski bir karakter, yıllar önce olsa anlarım ama şimdi internet denen bir şey var yahu bir sürü de fotosu var adamın her açıdan. kimse çıkıp clark kent abimize ''reyiz gözlüğü çıkarsan aynı supermansin haa'' bile demiyor.
  3 ... beklenmedik depar
 • yeni şeyler getiriyorum