• türkçü kızların komünist kızlardan güzel olması

  25.
  ırkçı zekasıyla hazırlanmış görsel güldürdü.
  2 -4 ... beklenmedik depar
 • sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

  4297.
  Senin süper güçlerin var biliyor musun?

  Kilometrelerce uzaktan söylediğin tek bir kelime ile bana öyle bir dopamin patlaması yaşatırsın ki o anı ölüp azot döngüsüne karışıncaya kadar unutmam. Vip Hafıza hücrelerime işlediğin her proteini başka hayvanlar yiyip doğaya karıştırır, biz de onlarla birlikte yolculuk yaparız dünyada.

  Fiziksel olarak yaptığın tek bir dokunuş bile serotonin, adrenalin, kortizol ve dopaminden oluşan bir hormon kokteyli oluşturabilir beynimde. Her şey sana bağlı. Profesyonel bir aşçı ya da kimyager gibi yönetebilirsin beni. Hatta bunu yaparken hiçbir atom birbirine değmez bile. Atomlarının etrafındaki elektromanyetik kuvvetler benimkileri tetikler sadece bu. çok az enerji ama büyük iş. Hatta uzaktan gözlerinle de dokunabilirsin. Bu daha fazla enerji kazancı sağlar. Seni ne kadar seversem o kadar güçlüsün, beni ne kadar seversen o kadar verimli kullanırsın güçlerini.

  Sana en iyi bildiğim şeyler yoluyla açılmak istedim. Başka türlü beceremezdim herhalde. Bilim ve felsefenin objektif penceresinden baktık.
  Peki ya benim açımdan bakacak olursak?

  Ben bir kuyunun dibindeyim ve her yer karanlık diyebiliriz, bunun sorumlusu sensin ancak karanlık olması tamamen benimle alakalı. Karşılıklı sevgi nasıl bilmediğim için karanlık ama ışıkları açıp gösterebilirsin bu senin elinde. Ve ilk seninle görmek gerçekten çok iyi olur.

  Bana aşkın bilmediğim yanlarını gösterir misin?
  1 ... beklenmedik depar
 • insan neden dinsiz olur sorunsalı

  13.
  hayatımda geriye bakınca yapmış olduğum için kendimle gurur duyduğum şeyler listesinde üst sıralarda bulunan şeydir dinimi sorgulamış olmak.

  Dinsiz olarak çok daha mutluyum, inanmak yerine gerçeğin ne olduğunu bilmeyi seçtim çünkü. ilk entry baya saçmalamış, empati yapamayıp sıkmış sulamış.
  ... beklenmedik depar
 • vatan mı önce gelir din mi sorunsalı

  3.
  nasıl bir vatanda yaşadığına bağlı değişir. orta çağda falan yaşıyorsanız din ön olanda olduğu sürece savaşları kazanma ihtimaliniz daima daha yüksektir. inanç, savaşmayı kolaylaştırır çünkü.

  ama 21.yy'da Türkiye Cumhuriyeti gibi laik bir ülkede olduğunuzu farz edelim, mesela(!) o zaman dinin bir önemi kalmaz, vatan ön plana çıkar.

  edit: dinin bir önemi kalmaz derken "hala inanıyor musunuz, 21.yy'dayız yahu." falan demiyorum. insanların inanç özgürlüğüne vurgu yaptım sadece. Farklı dinlere de inanıyor olsalar 1 vatan için çalışan insanlar önemlidir. dinin önemi bu yüzden kalmaz işte.

  edit2: ne şeriatçı varmış be sözlükte de. Şeriatçılar eksilesin merak ediyorum tam sayıyı.
  9 -10 ... beklenmedik depar
 • kusursuz şeyler

  66.
  recep tayyip erdoğan.

  edit: 2 trollük yaptırmayıp eksilerseniz nasıl kalkınacak bu sözlük ha sorarım size.
  1 -2 ... beklenmedik depar
 • 2050 yılı ulusözlük entryleri

  1.
  tesadüfen dünya'da doğdunuz diye neden globalcilik yapıyorsunuz? kepler g17289'deki uzaylı kardeşlerimize 51.bölgede sırf bu yüzden ne zulümler yapıldı! dünyalıyım deme, uzaylıyım de!
  ... beklenmedik depar
 • bekaret alan kız

  1.
  bir erkeğin geleceğini hiç düşünmeden nasıl karartır, bekaretini bozar anlamadığım kız. Bunu o çocuğa nasıl yaparsınız! Siz Terk ettiğinizde bakirliğinin önemini daha iyi anlayacak...
  1 -1 ... beklenmedik depar
 • bekaret eşitsizliği

  1.
  ben kızların yerinde olsam bu durumu eşitlemek için bir kampanya başlatırdım. bazı LGBT, femen gibi güçlü grupların desteğiyle belli bir yaşa gelince kızlık zarını bu akımı savunanlar kendisi ortadan kaldırırdı ve ben 'şu'cuyum diyerek görüşüne saygı beklerdi. Bunu düşünmemişler mi hiç ya? (Tamam femen abartı oldu biraz da dernekler falan destekler işte.)
  2 ... beklenmedik depar
 • burger king de bedavadan doymanın yolları

  6.
  2 defa burger'da bedavaya doymuş biri olarak bu yöntem olarak kullanılabilir mi yoksa tamamen şans mıdır bilmiyorum anlatayım:

  3 kişi burger'a gittik, 1 arkadaşın parası yoktu iki kişi onunkini de aldık. içerisi tıklım tıklımdı. Siparişimizi verdik, para elimde bekliyoruz. Bizim siparişi alan adam ücreti söyleyip birine seslendi. Sonra içecek koyanlara yardım etti vs. Sonra başka bi abi bizim yemekleri koydu. Biz de aldık gittik, arkadaşım da fark etmedi vermediğimizi.

  aynısı 1 yıl sonra aynı arkadaşla başka bir burger'da oldu. Yine 3 sipariş verdik, başkasınınkini de ödedik. siparişi alan döndü başkası koydu. sonra o abla geri geldi afiyet olsun dedi.

  3 sipariş aynı anda verilince biz ikili olarak onun sahibi değil gibi algılanıyoruz sanırım. böyle bir yanılsama olabilir diye düşündüm sonradan, neden oluyor bilmiyorum.

  (Ha ablanın parayı acıyıp sonradan verdik o ayrı, ilk abiye hiç veresim gelmemişti.)
  2 ... beklenmedik depar
 • dota 2 hero comboları

  1.
  Uyumlu skiller ile daha verimli oynamayı sağlayan hero birliktelikleridir. Sebepleriyle yazacak olursak bazıları:

  Vengeful-Techies: venge, tech'in koyduğu bombaların üzerindeyken ultisini birine kullanır ve adamı oraya çeker.

  Dark Seer-Riki: early game'de işe yarar daha çok. dark seer erkenden görünmez olan rikinin tepesine hasar veren topunu koyar. riki rakibin etrafında gezdikçe hasar verir.

  Centeur-Tiny: tiny toss ile centeur'ü yollar üç stun ard arda vurabilirler böylece.

  Çok daha iyi combolarla uzayıp gidebilir liste.

  edit: olm bunu niye eksiliyonuz ki.
  4 -4 ... beklenmedik depar
 • dota 2 oynayan yazarlar

  21.
  reserved.
  ... beklenmedik depar
 • vegan olmak

  12.
  yaptığım her tartışmanın sonu "hatta et yemeyerek daha sağlıklı olursun." gibi kulaktan dolma vejeteryan sitesi bilgilerine gelince bıraktığım bir tür yaşam görüşü, tercihidir.

  sizin et yemenize saygı duyan versiyonlarına saygı duymak lazım.
  3 -1 ... beklenmedik depar
 • 187 boy 56 kilo

  1.
  Ortalamanın üstünde yemek yememe rağmen varolan vücut endeksim. Gerçi kilonun çoğu insanda yemekle hiç alakası olmadığını düşünüyorum. Bilimsel olarak da genetik faktörlerin daha etken olduğu kanıtlanmış.

  Eğlencesine diyetisyene gidip challenge atmayı planlıyorum. Bakalım kilo aldırabilecek mi? Ben sanmıyorum.
  3 -1 ... beklenmedik depar
 • trollse komik değil gerçekse hiç değil

  1.
  Amacı anlaşılmayan yazarın her halükarda yazdığının geçerli olmadığını ifade etmek için kullanılan söz öbeği.
  1 -1 ... beklenmedik depar
 • ateistlere yüzyılın ayarı

  7.
  (bkz: evrim teorisi) ayrıca (bkz: trollse komik değil gerçekse hiç değil)
  ... beklenmedik depar
 • artı oy almak mı daha zordur eksi oy mu

  8.
  yav siyasi analiz yapacak sandım ben... bir yandan da düşünüyorum konuyu harbiden insanlar takım tutar gibi parti tutuyor oy kaybetmek de zor aslında diye.
  1 -1 ... beklenmedik depar
 • muhammedin yenilikçi bir insan olması

  1.
  Evet islam peygamberi olan muhammed'den bahsediyorum. Her ne kadar bugün ayetleri incelediğimizde günümüzün etik değerlerine ve medeni kanuna göre geride kalmış öğelerle de rastlasak, o dönem için düşündüğümüzde Muhammed bir arap hipsterı. Kendi toplumunu adam etmek isteyen yenilikçi bir insan.

  Kadınlarınızı önce uyarıp sonra hala itaat etmezlerse parantez içinde hafifçe dövün, hemen dalmayın. (bkz: Nisa 34) e bu güzel bir kısıtlama. Eskiden araplar patür kütür giriyormuş.

  Size helal olan kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. (bkz: Nisa 3)
  Abartmayın, şunun sınırını bilin olm diyor. Burada da kısıtlama var.

  dönemin yobazları büyük ihtimal "utanmasa hiç dövmeyin de der bunlar", "ileride abartır tek eşlilik bile derler, peh..." şeklinde konuşuyordur.

  işin özeti Muhammed baya sağlam bir adam. Mekkede adeleti sağlamaya çalışan bir topluluğun içinde yer aldığına dair şeyler de var. Doğru mu bilmiyorum.
  -1 ... beklenmedik depar
 • yazarlar hangi müzik grubunda çalmak isterdi

  29.
  Çoğu sevdiğim grubun yapısını bozmak isemediğim için çalmak istemem. Muse bunlardan birisi.

  Bunun dışında Türkiye'de gece ile çalabilirim, mangaya da kıyabilirim cem abinin yerine başka bir Denizlili geçmiş olur.
  ... beklenmedik depar
 • ay ın ikiye bölünmesi

  57.
  (bkz: fruit ninja)
  1 ... beklenmedik depar
 • f3n3rbahç3

  10.
  bir fenerbahçeli olarak hoşuma gitmiştir. 6 ve 8 in yanında 3 ile yazılacaksak daha ne olsun olm?
  1 ... beklenmedik depar
 • yeni şeyler getiriyorum